82 – aż tyle lat musieli czekać kibice BK Hacken na pierwsze w historii klubu mistrzostwo. Dotychczas największym sukcesem drużyny w rozgrywkach ligowych było wicemistrzostwo w 2012 roku. Potem przyszły dwa triumfy w Pucharze Szwecji w latach 2016 oraz 2019. W ostatnich czterech latach klub trzy razy grał w europejskich pucharach (dwa razy w Lidze Europy i raz w Lidze Konferencji Europy).

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. „Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył”

Katarczycy muszą dosypać setki milionów euro. PSG przynosi gigantyczne stratyKatarczycy muszą dosypać setki milionów euro. PSG przynosi gigantyczne straty

„BK Hacken to nie tylko mistrz Szwecji, ale widowiskowy, dynamiczny i wybuchowy futbol”

Wróćmy do historycznego triumfu i mistrzostwa. Piłkarze BK Hackern wywalczyli je w imponującym stylu. W przedostatniej kolejce rozgromili na wyjeździe IFK Goteborg aż 4:0. Dwa gole zdobył Mikkel Rygaard Jensen (31., 82.), a po jednym Jamajczyk Blair Turgott (6.) i Johan Hammar (16.). W efekcie zespół zapewnił sobie tytuł, bo ma co prawda mecz więcej od wicelidera – Djurgarden, ale już dziewięć punktów więcej. BK Hacken jest też najskuteczniejszą drużyną rozgrywek – zdobył w 29 spotkaniach 66 goli. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Alexander Jeremejeff, który zdobył 22 gole. Przez fachowy portal Transfemarkt wyceniany jest on tylko na dwa miliony euro. 

– BK Hacken to nie tylko mistrz Szwecji, ale widowiskowy, dynamiczny i wybuchowy futbol. Świetnie to się ogląda. Ktokolwiek chce wprowadzić nową jakość w swojej drużynie i ma myślących i wystarczająco wyszkolonych technicznie piłkarzy, warto się zainteresować – napisał na Twitterze Piotr Piotrowicz, były trener i miłośnik szwedzkiej piłki.

Jednym z kluczowych zawodników mistrzów Szwecji jest 31-letni Duńczyk Mikkel Rygaard Jensen. W starciu z IFK Goteborg otrzymał piłkę w środkowej boisku, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i pięknie uderzył z linii pola karnego.

Rygaard Jensen w tym sezonie zagrał w 27 spotkaniach. Zdobył w nich dziesięć bramek i miał cztery asysty. Piłkarz ten jest dobrze znany polskim kibicom. W sezonach 2020/2021 i 2021/2022 grał bowiem w pierwszoligowym ŁKS-ie Łódź.

– Stwierdzam wszem i wobec, że ktokolwiek miał w drużynie ŁKS Mikkela Rygaarda, kompletnie nie umiał wykorzystać jego potencjału. To jest przekozak środka pola. Widzi to, czego inni nie widzą. Przyspiesza grę ofensywną x3 jednym ruchem. Architekt mistrzostwa Szwecji BK Häcken – dodał Piotr Piotrowicz.

Rygaard złożył wniosek o rozwiązanie umowy w ŁKS-ie

Rygaard z Łodzi odszedł w nie najlepszej atmosferze. Cała sprawa rozpoczęła się wtedy, kiedy okazało się, że łodzianie nie wejdą do Ekstraklasy. Do kasy klubu nie wpłynęły spodziewane pieniądze z Canal+ i zaczęły się kłopoty z wypłacaniem wynagrodzeń zawodnikom. I wtedy Rygaard, ale także Maciej Wolski czy Michał Trąbka złożyli wnioski o rozwiązanie kontraktu. W listopadzie tego  roku ŁKS rozwiązał kontrakt Rygaardem, ale wina była po stronie „pracodawcy”. W związku z tym, że umowa piłkarza obowiązywała do czerwca 2024 roku, klub musiał płacić mu pensję do czasu, kiedy ten znalazł nowy klub – pisał Sport.pl w styczniu tego roku. Rygaard postanowił też wywalczyć zaległe pieniądze od ŁKS-u. Dlatego też poszedł z tym kłopotem do FIFA i wygrał sprawę.

Według Szwedzkiego Urządu Podatkowego najlepiej zarabiającym piłkarzem w zespole jest Alexander Faltsetas, który grał w klubie do lipca tego roku, zarabiał tylko 22 tysiące złotych miesięcznie netto. W barwach łódzkiego klubu nie miał dobrych statystyk. Wystąpił w 31 spotkaniach, zdobył tylko dwa gole i miał trzy asysty.

– Pensje mistrza Szwecji – BK Hacken. Kwoty obejmują wszystko: pensje, premie, dodatki, itp. Pensje miesięcznie, netto (na rękę), w złotówkach – dodał Piotr Piotrowicz.

Lewandowski przedwcześnie zakończył grę w Lidze Mistrzów. Oficjalna decyzjaLewandowski przedwcześnie zakończył grę w Lidze Mistrzów. Oficjalna decyzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *